Rekolekcje

Pierwszy dzień rekolekcji, którego tematem przewodnim jest Święta Rodzina, upłynął nam bardzo pracowicie. Wszystkie aktywności: warsztaty kulinarne, zajęcia muzyczne, nauki, adoracja, spacer i zajęcia plastyczne były naprawdę niesamowite. Podczas drugiego dnia rekolekcji biesiadowaliśmy przy wspólnym stole, rozpoczęliśmy pracę nad makietami, były warsztaty, nauka i rozważania podczas Drogi Krzyżowej, ale chyba najbardziej zapadnie nam w pamięć uroczyste wprowadzenie relikwii Św. Józefa Sánchez del Río. Podczas ostatniego dnia rekolekcji wzięliśmy udział w spektaklu poświęconym rycerzom, turniejom i życiu w dawnych czasach, budowaliśmy nasze makiety, oglądaliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów ze szkolnego koła teatralnego, wzięliśmy udział we Mszy Świętej, ale przede wszystkim dziękowaliśmy ks. Wojtkowi – naszemu wyjątkowemu rekolekcjoniście – za nowe spojrzenie na Świętą Rodzinę, za mądre nauki i oczywiście za mrówki z ostatniego kazania. Bóg zapłać!